1406/1654
Otte barokskeer af sølv. Mestre bl.a. Jens Kjeldsen Sommerfeldt, borgerskab Aalborg 1726 og Niels klem, borgerskab Nykøbing Mors 1756, senere Thisted. 18. årh. Vægt 356 gr. Derudover barokform ske af pletsølv. L. ca. 20 cm. (9)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Varia, 6. februar 2014
Vurdering
Hammerslag