12137/76
Frederik Engelfelt (, f. 1880erne, dansk maler)
Frodig allé med træer. Sign. F. Engelfelt. Olie på lærred. 40×56. Rammemål 54×70.
Udstillet Charlottenborg 1916.
Ramme med få afskalninger.
Kunst, antikviteter & design, 16. september 2021
Vurdering
Hammerslag