2418/855
Carl Halier (f. 1873, d. 1948)
Vase af stentøj, dekoreret med grønlig glasur på lys base med grållige elementer. Sign. monogram 1927, 828. H. 15.
Kunstner tilrettet 17.04.24.
Mindre overflade ridser.
Moderne kunst og design, 30. april 2024
Vurdering
Hammerslag
28 bud