2021/193
Hans Knudsen (f. Roskilde 1865, d. Slagslunde 1947)
Engparti. Sign. H. K. 03. Olie på lærred. 54×72.
Lærredet er dubleret. Mindre retoucheringer. Krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. maj 2020
Vurdering
Hammerslag
23 bud