1704/83
Ubekendt kunstner, 17. årh.
Stamtavle med bl. a. slægterne Ahlefeldt, Rantzau og Brockdorff. Usigneret. Pen og vandfarve på papir monteret på papir. Bladstørrelse 18×104. U.r.
Folder, afslag og revner. Enkelte fugtpletter. Papiret er gulnet.
Ældre malerier og møbler, 23. januar 2017
Vurdering
Hammerslag