Dansk maler, 19. årh.
“Storkereden paa Knabstrup Dyrehavegaard”. Sign. A. L. 1888. Olie på lærred. 16×26.
Lærredet buler en smule. Krakeleringer samt enkelte minimale afskalninger. Mindre stødmærke ved nederste højre hjørne.
1063448 |