2140/527
Gerhard Henning (f. Stockholm 1880, d. Hellerup 1967)
Siddende kvinde. Usign. Figur af gips. H. 32. L. 20. D. 17.
Større afslag på basens hjørne. Revner/krakeleringer. Patina.
Moderne kunst og design, 5. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
23 bud