900/560
Zao Wou-Ki (f. Beijing 1921, d. Nyon, Schweiz 2013)
Uden titel. Sign. Zao Wou-Ki 78, 59/150. Litografi i farver. Bladstørrelse 52 × 76.
Litteratur: Ågerup/Heede & Moestrup 289.
Malerier, skulpturer og grafik, 10. marts 2021
Vurdering
Hammerslag