Sven Dalsgaard (f. Randers 1914, d. sst. 1999)
Seks kompositioner. Alle sign. og nummererede. Litografi i farver og radering. Bladstørrelse 38×28–76×64. Uindrammet. (6).
Papiret er gulnet. Enkelte fugtpletter.
174739 | ||
974843 | ||
839119 | ||
510554 |