2108/719
“PH-4/2,75”. Bordlampe med dukolakeret stel. Afbryder- fatningshus af bakelit. Overskærm af grøn/hvid metal. Underskærm af etlags opalglas. Udført hos Louis Poulsen. H. 55.
Mellemskærm mangler. Underskærm med enkelt mindre kanthak på underkant. Desuden almindelig brugspatina, herunder ridser, mærker og mindre afslag i lakering. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 23. februar 2021
Vurdering
Hammerslag
10 bud