873/202
Svensk rokoko sofa af hvidmalet træ, svungne armlæn, sarg udskåret med muslinger og bladværk, cabriole ben. 18. årh.s midte. H. 88. L. 230. D. 74.
Konditionsrapport ved forespørgsel. furniture@bruun-rasmussen.dk
Møbler, varia & tæpper, 20. september 2017
Vurdering
Hammerslag