2439/​269

Lommelærke af brunt glas, pæreform, den ene side med tyr, den anden med krydsende le og rive med neg. Korkprop medfølger. Conradsminde. 19. årh. H. 12.

Reparation ved hals. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 23. september 2024

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK