2416/555
Baxter
Lænestol med ben af mørkbejdset træ, forben med hjul, betrukket med patineret cognacfarvet skind. Udført hos Baxter, Italien.
Købt af nuværende ejer ca. 2016.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Delvist falmet. Patineret skind.
Moderne kunst og design, 16. april 2024
Vurdering
Hammerslag
23 bud