1908/1604
Et par Louis Philippe kandelabre af forgyldt og patineret bronze, hver til seks lys, stammer i form af putti, baser af rødbroget marmor. 19. årh. H. 70 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. En arm løs.
Varia, 21. februar 2019
Vurdering
Hammerslag