2004/303
I. P. Møller (f. Faaborg 1783, d. København 1854)
Bjerglandskab med borg samt huse og personer ved en fjord. Sign. monogram. Olie på lærred. 29,5×40.
Mindre krakeleringer. Retoucheringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020
Vurdering
Hammerslag
15 bud