2427/522
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“GE 6”. Sovesofa af eg, opklappelig ryg med flet. Sæde betrukket med grå uld. Udført hos Getama. H. 73. L. 199. D. 89.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker, skjolder og hak. Uld med slitage og defekter.
Vurdering
1056249 |