2048/711
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“PP 45”. RRullebord af bejdset eg. Udført og mærket hos PP Møbler. H. 61. L. 72,5. B. 48.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Senere bejdset.
Moderne kunst og design, 24. november 2020
Vurdering
Hammerslag