Stor ostindisk famille rose og powderblue bowle med forgyldt dekoration i form af blomster, indvendig med frise samt i bunden forskellige blomster i emaljefarver. Qing 18. årh. H. 18 cm Diam. 39,5 cm.
Fremstår med to-tre gennemgående revner på korpus.
872717 | ||
810477 | ||
856641 | ||
872717 | ||
893409 | ||
179980 |