1917/26
Gustav Friederich Hetsch, tilskrevet (f. Stuttgart 1788, d. København 1864)
Et sæt på fire armstole af mahogni, dekoreret med volutter og bladværk, svungne armlæn. Ca. 1840. (4)
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Ældre malerier og møbler, 22. april 2019
Vurdering
Hammerslag
14 bud