Ayako Rokkaku (f. Chiba, Japan 1982)
Untitled (AR71–2006). Sign. og dateret. Akryl på pap. Bladstørrelse 80×54,5.
Udstillet: “Walking around Clouds”, Gallery Delaive, Holland. Katalog side 38. Udstillet: “Walking around Clouds”, Galerie Moderne, Silkeborg, Danmark (stemplet på bagsiden). Proveniens: Galerie Delaive, Amsterdam. Proveniens: Galerie Moderne, Silkeborg. Proveniens: Privatsamling, Danmark.
Malerier og skulpturer, 7. december 2021