2049/347
Kinesisk balusterformet vase af porcelæn, dekoreret i blå med figurer i have. Mærket med dobbelt cirkel. Antagligt Kangxi. H. 44.
Kraftig restaureret. Overfladeridser. Mindre hårrevne under bund.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. november 2020
Vurdering
Hammerslag
12 bud