2119/865
Bernt (f. 1937, d. Farum 2017)
Fritstående skrivebord med stel af pitch pine og top af grøn linoleum samt underliggende skuffe. H. 69. L. 161. D. 80.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker, hak og finér afslag på kanter.
Moderne kunst og design, 11. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
22 bud