1509/92
Jens Lund (f. Videbæk 1873, d. København 1946)
Skulptur af patineret bronze i form af en kvinde, der luger. Sign. Jens Lund 1916. H. 23.
Minimal aldersslitage.
Ældre malerier og møbler, 23. februar 2015
Vurdering
Hammerslag