2432/924
Rud Thygesen (f. Sæby 1932, d. Rungsted 2019, Møbelarkitekt)
Johnny Sørensen (f. Helsingør 1944, Møbelarkitekt)
Et par skabe af mahogni, front med låger og vitrinelåger. Udført hos HG Furniture. H. 112. B. 100,5. D. 36. (2)
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Delvist falmet.
Vurdering