1302/166
Et sæt på seks svenske Carl Johan salonstole af mahogni, prydet med delvis forgyldte og bemalede rosetter af gesso. 19. årh. (6)
Ridser og mærker. Restaureret. Brugsslitage. Rosetter med skader. Løs i samlingerne.
Ældre malerier og antikviteter, 7. januar 2013
Vurdering
Hammerslag
14 bud