2125/7058
Bøffelmaske, udskåret træ, rester af rødt og hvidt pigment. Mumuye, Nigeria. H. 60.
Proveniens: Ex. Arne Johansens samling.
Tribal art, 27. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
Tribal art, 27. juni 2021