12148/152
Ubekendt design
Bordlampe samt pendel af orange plast. Bordlampens stamme med mellemstykke af metal. 1970'erne. Bordlampe H. 63 Diam. 40. (2)
Almindelig alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Bordlampens stamme med minimal revne samt mellemstykke med anløbninger.
Kunst, antikviteter & design, 2. december 2021
Vurdering
Hammerslag