12148/​152

Ubekendt design

Bordlampe samt pendel af orange plast. Bordlampens stamme med mellemstykke af metal. 1970'erne. Bordlampe H. 63 Diam. 40. (2)

Almindelig alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Bordlampens stamme med minimal revne samt mellemstykke med anløbninger.

Kunst, antikviteter & design, 2. december 2021

Vur­dering

1.000–1.200 DKK

Hammerslag

500 DKK

500 DKK