1626/689
Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971)
“AJ”. Væglampet af patineret mørk grålakeret metal. Udført hos Louis Poulsen. Skærm L. 25.
Stand
Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 28. juni 2016
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
16 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||