2417/​251

Stor damaskdug indvævet med overflødighedshorn fyldt med blomster, midten indvævet med strøede blomster, desuden hjørnemonogram. 19. årh.s anden halvdel. Ca. 380×178 cm. B5

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 22. april 2024

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag