2148/321
Kinesisk skål af porcelæn, dekoreret med celadon krakelé-glasur. Republik 1912–1949. H. 5. Diam. 13,5.
Mindre afslag på kant samt to stødmmærker. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. november 2021
Vurdering
Hammerslag