2148/​321

Kinesisk skål af porcelæn, dekoreret med celadon krakelé-glasur. Republik 1912–1949. H. 5. Diam. 13,5.

Mindre afslag på kant samt to stødmmærker. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 29. november 2021

Vur­dering

2.500 DKK

Hammerslag

1.300 DKK

1.300 DKK
1.250 DKK