2447/​270

Kar/fodstykke af profileret fedtsten, skåret med pilastre i hvert hjørne, antagelig Sydeuropa 17/18. årh. H. 9,5 cm B/D. 15 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Afslag langs nedre rand, særligt på et hjørne. Glasindsats itu.

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

3.200 DKK

24 bud

107749 3.200 DKK
55500 (Autobud) 3.000 DKK
107749 3.000 DKK
55500 (Autobud) 2.900 DKK
107749 2.800 DKK
55500 (Autobud) 2.700 DKK
107749 2.600 DKK
55500 (Autobud) 2.500 DKK
107749 2.400 DKK
55500 2.300 DKK
107749 (Autobud) 2.200 DKK
55500 2.200 DKK
107749 2.100 DKK
55500 (Autobud) 2.000 DKK
107749 1.950 DKK
55500 (Autobud) 1.850 DKK
107749 1.800 DKK
55500 (Autobud) 1.750 DKK
107749 1.700 DKK
55500 1.650 DKK
107749 (Autobud) 1.600 DKK
55500 1.600 DKK
107749 1.550 DKK
55500 1.500 DKK