2017/818
Marco Evaristti (f. Chile 1963, bosat i Danmark)
Komposition fra projektet “Pink State”. Sign. på bagsiden Evaristti. Fotografisk tryk i farver. 100×140. Uindrammet.
Enkelte mindre overfladeridser.
Moderne kunst og design, 21. april 2020
Vurdering
Hammerslag