2039/840
Dansk møbeldesign
Et sæt på seks armstole af eg, betrukket i sæde og ryg med lilla uld. (6)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 22. september 2020
Vurdering
Hammerslag