Olafur Eliasson (f. København 1967)
Uden titel. Sign. på bagsiden Olafur Eliasson 1993. Mixed media på lærred. 70×190.
Proveniens: Privatsamling, Danmark.
Værket er udført i perioden op til Olafur Eliasson første soloudstilling på Stalke Galleri i 1994, og er del af en værkgruppe på kun seks malerier i denne størrelse.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og foto, 3. marts 2020