2431/​42

"Holzschnittblumen“. Bouillonkop med underkop og låg af porcelæn, lågknop i form af citron. Samt ottekantet asiet af porcelæn. Begge dele dekoreret i farver og guld med strøblomster. Meissen 18. årh. Asiet Diam. 16. (2)

Afslag på lågknoppens stilk. Slitage på guld.

Fra i Aarhus
Vur­dering

2.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

895078 1.050 DKK
4468 1.000 DKK