2442/​915

Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)

"AT 305”. Fritstående skrivebord af eg. Front med tre skuffer med integrerede greb samt nøglehul af messing. Formgivet 1953. Udført og mærket hos by PP Møbler. H. 72. L. 138. B. 76.

Nøgle medfølger.

Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.

Auktion

Moderne kunst og design, 15. oktober 2024

Kategori
Vur­dering

15.000 DKK

Hammerslag

Ikke solgt

6 bud

Tidspunkt Byder Bud
908189 14.500 DKK
868561 14.000 DKK
935449 13.500 DKK
959405 (Autobud) 13.000 DKK
935449 13.000 DKK
959405 12.000 DKK