2442/915
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
"AT 305”. Fritstående skrivebord af eg. Front med tre skuffer med integrerede greb samt nøglehul af messing. Formgivet 1953. Udført og mærket hos by PP Møbler. H. 72. L. 138. B. 76.
Nøgle medfølger.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 15. oktober 2024
Kategori
Vurdering
Hammerslag
Ikke solgt
6 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
908189 | ||
868561 | ||
935449 | ||
959405 (Autobud) | ||
935449 | ||
959405 |