1844/892
Venini
En rund vase, en flakon samt to små skåle af hhv. grønblåt, rødt samt blåt glas. Sign. Venini samt to dele hhv. 96 og 99. Udført hos Venini, Italien. Vase: H. 16. Flakon: H. 17,5. Skåle: H. 4,5. (4)
Almindelig patina, herunder nogle mindre overfladeridser og mærker. Nogle få minimale afslag.
Moderne kunst og design, 30. oktober 2018
Vurdering
Hammerslag
24 bud