Robert Jacobsen (f. København 1912, d. Egtved 1993)
Kompositioner. Sign. RJ og Rob. Jacobsen 39/50. Radering og litografi i farver, hvoraf det ene er på japan papir. Bladstørrelse 57×38 og 52×67. Uindrammede. (2)
Håndteringsmærker samt enkelte trykmærker langs kanterne. Det ene med folder samt mindre plet i nederste venstre hjørne.
Kunst, antikviteter & design, 16. januar 2020