12003/​59
Robert Jacobsen: Kompositioner. Sign. RJ og Rob. Jacobsen 39/50. Radering og litografi i farver. Bladstørrelse 57×38 og 52×67. Uindrammede. (2)

Be­skriv­el­se

Kompositioner. Sign. RJ og Rob. Jacobsen 39/50. Radering og litografi i farver, hvoraf det ene er på japan papir. Bladstørrelse 57×38 og 52×67. Uindrammede. (2)

Sælger oplyser

Håndteringsmærker samt enkelte trykmærker langs kanterne. Det ene med folder samt mindre plet i nederste venstre hjørne.

Kunst, antikviteter & design, 16. januar 2020

Kunstner

Robert Jacobsen (f. København 1912, d. Egtved 1993)

Vur­dering

800 kr.

Hammerslag

460 kr.

460 kr.
440 kr.
420 kr.
400 kr.