Diamanthalskæde af 18 kt. hvidguld prydet med brillantslebet diamant på låsen og diamantvedhæng af 18 kt. hvidguld prydet med brillantslebet diamant på ca. 0.72 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS. Kæde af 8 kt. hvidguld medfølger. L halskæde ca. 46 cm. L. vedhæng inkl. øsken ca. 15 mm. Diam. halskæde ca. 40,5 cm. (3)
Smykkeetui medfølger. Vægt af halskæde af 18 kt. hvidguld ca. 9,5 g. Halskæde af 8 kt. hvidguld stemplet 10K
Fremstår med minimale alders- og brugsspor. Fremstår klarhedsforbedret.
Smykker og Fashion, 30. september 2020