2040/​1103

Diamanthalskæde af 18 kt. hvidguld prydet med brillantslebet diamant på låsen og diamantvedhæng af 18 kt. hvidguld prydet med brillantslebet diamant på ca. 0.72 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS. Kæde af 8 kt. hvidguld medfølger. L halskæde ca. 46 cm. L. vedhæng inkl. øsken ca. 15 mm. Diam. halskæde ca. 40,5 cm. (3)

Smykkeetui medfølger. Vægt af halskæde af 18 kt. hvidguld ca. 9,5 g. Halskæde af 8 kt. hvidguld stemplet 10K

Fremstår med minimale alders- og brugsspor. Fremstår klarhedsforbedret.

Smykker og Fashion, 30. september 2020

Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Hammerslag

9.000 DKK
8.500 DKK
8.000 DKK
7.500 DKK
7.000 DKK