2006/​11

Signeret Kashan tæppe, Persien. Stort herregårdstæppe med dekorativt gentagelsesmønster med palmetter, rosetter og bladværk på lys bund. Signeret: Yazd Binesh. 20. årh.s slutning. 515×305.

Ældre malerier, møbler og varia, 3. februar 2020

Vur­dering

10.000 DKK

Hammerslag

7.500 DKK

7.500 DKK