Ole Schwalbe (f. Brønshøj 1929, d. København 1990)
“Romerske synonymer”. Sign. Schwalbe 29/100. Mappe med 8 litografier i farve med tilhørende 9 fotografiske forlæg. Bladstørrelse 58×49.
Undersøgt i ramme. Original stand.