903/684
Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)
“Barberie au clair de lune” fra Silkeborg-Suiten. Sign. Jorn, 53–70, 40/100. Litografi i farver. Bladstørrelse 56×66.
Litteratur: Van de Loo 115.
Malerier, skulpturer, grafik, 29. september 2021
Vurdering
Hammerslag