Vilhelm Bjerke-Petersen (f. Frederiksberg 1909, d. Halmstad, Sverige 1957)
Komposition. Sign. V. B. P. 41. Akvarel og blyant på papir. Lysmål 32×13.
Proveniens: Billedkunstner Nils Erik Gjerdevik (1962–2016).
Original stand. Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 19. september 2017
21 bud