2419/241
Gabriel Metsu (Metzu), kopi efter (f. Leiden 1629, d. Amsterdam 1667)
“Man en vrouw aan de maaltijd”. Sign. n. Gabriël Metsu. Olie på lærred. 70,5×51.
Det originale værk er en del af Rijksmuseums samling.
Talrige krakeleringer. Retoucheringer. Mindre afskalninger.
Vurdering
Hammerslag