2148/​8

Fransk Charles X kommode af mahogni, front med tre skuffer, flankeret af helsøjler med kapitæler af forgyldt bronze, dekoreret med greb af forgyldt bronze og plade af sort granit. 19. årh. H. 92. B. 130. D. 62,5.

Dette emne handles i fuldmoms

Brugsslitage. Mindre ridser og mærker. Revner i finéren. Nøgle medfølger ikke.

Ældre malerier, møbler og varia, 29. november 2021

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag

7.000 DKK

7.000 DKK
6.500 DKK
6.000 DKK