2148/8
Fransk Charles X kommode af mahogni, front med tre skuffer, flankeret af helsøjler med kapitæler af forgyldt bronze, dekoreret med greb af forgyldt bronze og plade af sort granit. 19. årh. H. 92. B. 130. D. 62,5.
Dette emne handles i fuldmoms
Brugsslitage. Mindre ridser og mærker. Revner i finéren. Nøgle medfølger ikke.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. november 2021
Vurdering
Hammerslag