Sven Dalsgaard (f. Randers 1914, d. sst. 1999)
“SituaSDtion 8/9–66”, 1966. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Mixed media på lærred. 27×22×3,5.
Udstillet: “Sven Dalsgaard - Retrospektiv Udstilling”, Randers Kunstmuseum, 1975, kat. 495 (stempel på blændrammen).
24 bud
811891 | ||
815350 | ||
834725 (Autobud) | ||
815350 | ||
834725 (Autobud) | ||
815350 | ||
834725 (Autobud) | ||
815350 | ||
834725 (Autobud) | ||
815350 | ||
834725 (Autobud) | ||
815350 | ||
834725 (Autobud) | ||
815350 | ||
834725 | ||
811891 | ||
1033016 | ||
811891 (Autobud) | ||
510554 | ||
811891 | ||
1071649 | ||
800833 | ||
896810 | ||
800833 |