2203/86
Joakim Skovgaard, efter, 20. årh.
“Torvedag i Sora”. Signeret. Akvarel og bly på papir. Lysmål 45×55.
Efter Joakims Skovgaards original på Ordrupgaard.
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet. Fugtpletter. Fugtskjolder.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. januar 2022
Vurdering
Hammerslag