2015/126
Flisebillede af fajance, dekoreret i blå med Adam og Eva i Edens have. Monteret i ramme af egetræ. 19. årh. Lysmål 39,5×26.
Krakeleringer. Mindre kanthak.
Ældre malerier, møbler og varia, 6. april 2020
Vurdering
Hammerslag